Elektronický průmysl

Společnost ECD vyrábí řadu nástrojů, které Vám pomohou při přesném sledování časových a teplotních proměnných ve Vašich výrobních procesech elektroniky.

Tepelné profilování při výrobě elektroniky

Teplota a čas jsou při pájení desek plošných spojů proměnné, které je třeba přísně kontrolovat, jinak výsledek nemusí být dobrý. Jedná se o skutečný proces balancování.

Sestavy desek plošných spojů musí být zpracovány při dostatečně vysoké teplotě a po potřebně dlouhou dobu, aby se vytvořily dobré pájené spoje. Avšak příliš rychlé překročení teploty nebo zahřátí sestavy může desku nebo součástky nenávratně poškodit. Opačný problém, nedostatek tepla nebo času, mají samozřejmě také negativní důsledky, které mohou způsobit špatné pájené spoje a dlouhodobé problémy se spolehlivostí.

Jediným způsobem, jak docílit správné teploty a času, je měřit a analyzovat. To je to, co dělá ECD nejlépe. Náš více než padesátiletý vývoj inovativních produktů přináší nejkomplexnější portfolio technologických nástrojů pro teplotní profilování. Ty zajišťují, že termické procesy pro výrobu elektroniky jsou zcela pod kontrolou.

Vysoušecí skříně Tavidla a pájecí vlna Reflow Pece In-line vytvrzování
SD-10
SD-30
SD-48F
SuperM.O.L.E.® Gold 2
 
MEGAM.O.L.E.® 20
SuperMOLE Gold 2
V-M.O.L.E.®
MEGAM.O.L.E.® 20
SuperMOLE Gold 2
V-M.O.L.E.®
  Fluxometer®
WaveRIDER®
OvenRIDER®
OvenCHECKER™
MEGARIDER™ PTP®
OvenRIDER®

Teplotní profilování desek plošných spojů

Nástroje pro profilování desek plošných spojů (DPS) se používají k vytvoření opakovatelného tepelného procesu, který splňuje specifikace požadované výrobci pájecí pasty a komponent. Pouze díky správnému profilování dokážete zjistit skutečné teploty jednotlivých součástí procesu pájení přetavením.

Existují dva hlavní důvody pro tepelné profilování:

1. Určení správného nastavení procesu

Určení správného nastavení procesu přetavení je známé také jako recept pece. Je potřebné ke splnění požadavků na komponenty a pájení, a to pro každou konkrétní sestavu desek plošných spojů. Správné nastavení procesu (receptura pece) je potřebné ke splnění požadavků na komponenty a pájku.

2. Ověření konzistence procesu

Ověření konzistence procesu zajišťuje opakovatelnost výroby a dlouhodobě skvělé výsledky celého procesu. Je nutné totiž nejen nastavovat, ale také ověřovat dané parametry.,

Teplotní profiloměry Příslušenství
MEGAM.O.L.E.® 20
SuperM.O.L.E.® Gold 2
V-M.O.L.E.®
Temprobe™
SideRIDER™
EZ-RIDER™
Reflow Rider™
Board Carriers™
Barriers & Thermocouples

Verifikace procesu

Opakovatelnost procesu může být provozovatelem snadno ověřena pomocí nástrojů, které jsou pro daný účel vhodné.

Nástroje pro verifikaci procesů
V-M.O.L.E.®
OvenCHECKER®

Řízení kvality strojů

Jakmile je pro přetavovací pec vyvinuta receptura, nástroje pro řízení kvality stroje profilují stroj, nikoli DPS. Udržování stroje v určených specifikacích je stejně důležité, jako vývoj správného profilu desky. Nástroje ECD MQM se snadno používají a dodávají data, která zobrazují opakovatelnost a schopnosti stroje.

Nástroje pro řízení kvality strojů
WaveRIDER®
OvenCHECKER™
OvenRIDER®
Fluxometer®

Kontinuální sledování kvality produktu

Pro zajištění maximální kvality produktu nabízí nepřetržité monitorování v reálném čase průběžné a podrobné informace o produktu:

  • rampa
  • smáčení
  • špičky
  • vrcholy
  • čas navíc
  • maximální sklon
  • rychlost dopravníku
Nástroje pro plánování a automatické nastavení
OvenSENTINEL®

Katalog produktů

Teplotní profiloměry
Procesní palety pro pájecí vlny
Procesní palety pro selektivní vlny
Procesní palety pro reflow pece

Mohlo by vás zajímat

Videa o ECD na YouTube
Školení o pájení
Příklady aplikací ECD v průmyslu a laboratořích

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ve všech produktech