Technické články

Datum: 24.06.2021
|
Kategorie: Technické články

Pájecí pasta

Pájecí pasty jsou používány výhradně pro SMT při pájení přetavením. Svým složením - kovová slitina pájky ve formě jemného prášku dokonale homogenizovaná s vhodným typem tavidla - musí splňovat několik základních požadavků.
Datum: 24.06.2021
|
Kategorie: Technické články

Pájení vlnou

V současné době nabývá hromadné pájení vlnou na významu s pájením desek s plošnými spoji se součástkami s vysokou tepelnou zátěží. Trocha historie: v roce 1955 si Angličan Strauss nechal patentovat princip automatického pájení pomocí vlny roztavené pájky.
Datum: 24.06.2021
|
Kategorie: Technické články

Pájením přetavením

V přetavovacích pecích, jež se používají v průmyslu elektronických sestav, je primární teplo téměř výlučně odvozeno z elektricky napájených zdrojů, jež vyzařují svoji tepelnou energii.
Datum: 09.01.2016
|
Kategorie: Technické články

Základy tepelného profilování u citlivých součástek

DPS zpravidla obsahuje směs pasivních a aktivních součástek s tradičním zapouzdřením. Desky jsou však stále více osazovány pouzdry µBGA, µCSP a µQFN, jakož i většími pouzdry BGA, CSP a QFN. Kro-mě toho se zapouzdření neustále zmenšuje, jako je tomu u pasivních prvků 01005.
Datum: 08.01.2016
|
Kategorie: Technické články

Možnosti připojení termočlánků

Usilovná, časově náročná činnost umístění termočlánků může snadno vést k poškození desky při aplikaci nebo odstraňování termočlánků. Přes všechny problémy jsou termočlánky preferovanou volbou pro přesnou kontrolu teploty v kritických bodech na sestavách s plošnými obvody během procesu pájení.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

ve všech produktech